ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
KARAMAN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

        Hakkari’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar, memleketi Karaman’da son yolculuğuna binlerin katıldığı cenaze namazı ile uğurlandı. 

        Karaman Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Dündar’ın cenazesi Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına götürüldü. Karaman Devlet Hastanesinde tedavi gören şehidin felçli babası İdris Dündar da hastaneden ambulansla alınarak cenaze töreninin yapılacağı alana getirildi

        Şehidin cenaze törenine, şehidin ailesi, yakınları, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire müdürleri askeri ve sivil erkanın yanı çok sayıda vatandaş katıldı.

        Cenaze törenine katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ilk olarak namaz öncesi şehit ailesine taziyede bulundu. Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenaze namazını İl Müftüsü Muhammed Lütfi Ketenci kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından dualar ve tekbirlerle Kırmahalle şehir mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.


 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 30.06.2017 08:54
Okunma Sayısı : 904
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi