ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇALIŞKAN'IN İSTANBUL'UN FETHİ MESAJI

        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İstanbul'un fethinin 564. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan, yayımladığı mesajında, İstanbul'un fethinin, dünya tarihinin akışını değiştiren, şanlı tarihimizin en muhteşem zaferlerinden biri olduğunu vurguladı.

        Başkan Çalışkan mesajında şunları kaydetti; 
        "İstanbul'un fethi siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren tarihimizin en büyük zaferlerinden birisidir. Bu zafer aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörü ve adalete dayanan yönetim anlayışıyla da tarihe geçmiş bir başarıdır. İstanbul, Fatih Sultan Mehmet Han'ın adaletli yönetimi altında hoşgörünün, dayanışmanın, bir arada barış içinde yaşamanın merkezi olmuştur..
       
        Bu anlayış ve hoşgörü ile birlikte İstanbul,  farklı inanç ve kültürlerin bir arada rahatça yaşadığı bir şehir haline gelmiştir. Kahraman ecdadımızın mirası, kadim medeniyetimizin sağlam temellerini oluşturan hoşgörü, kardeşlik ve adalet gibi yüce hasletler, bugün de bizleri daha parlak yarınlara ulaştıracak en büyük gücümüzdür. Tarihi boyunca birçok medeniyete beşiklik eden İstanbul, doğası, tarihi ve kültür varlıklarıyla da dünyanın özel şehirlerinden birisidir.
       
        Ecdadımızın kazandığı bu zafer ve kahramanlık destanı bugüne kadar birçok mücadelemizde bizlere ışık tutmuş ve ilham kaynağı olmuştur.
       
        İstanbul'un fethinin yıl dönümünde, Fatih Sultan Mehmet ve şanlı ordusunu, bu topraklar için gözünü kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."


 
Eklenme Tarihi : 29.05.2017 07:20
Okunma Sayısı : 670
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi