ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    

KARAMAN BELEDİYESİ?NDEN AKILLI VEZNE HİZMETİ

          Karaman Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi projesi kapsamında belediye binasının doğu kapısına kurduğu akıllı vezne sistemi faaliyete başladı. Akıllı vezne sistemiyle vatandaşlar hem nakit, hem de kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirebilecek.

          Belediyeye ait su, emlak, çevre temizlik, ilan-reklam ve akıllı sayaçlara su yükleme gibi ödemeler, AVS (Akıllı Vezne Sistemi) ile 7 gün 24 saat yapılabilecek. Vatandaşlar akıllı veznede T.C. Kimlik, Sicil no veya abonelik bilgilerini kullanarak ister kredi kartı, isterse nakit olarak belediyeye ait tüm ödemelerini bu sistem üzerinden yatırıp para üstünü de alabilecekler.

          Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kullanımı son derece kolay olan akıllı veznenin,  kişiyi yönlendirdiğini ve günün her saatinde vatandaşların işlemlerini yapabileceklerini söyledi. Başkan Çalışkan: ?Özellikle vatandaşın ayağına hizmeti götürme amacıyla kent bilgi sistemi kapsamında bazı çalışmalarımız vardı. Akıllı vezne de bunlardan biri. Bu sistem sayesinde vatandaşlar belediye veznelerine gelmeden, dışarıdan, günün her hangi bir saatinde belediyeye olan ödemelerini rahatlıkla yapabilecekler. Çevre Temizlik Vergisi, emlak borcu, reklam vergileri ve fatura ödemeleri akıllı vezne sistemi ile yapılabilecek? dedi.
          İleriki zamanda akıllı vezne tahsilât noktalarını yaygınlaştırmayı düşündüklerini söyleyen Başkan Çalışkan, akıllı veznenin bir kurum veznesinin yaptığı tüm işlemleri yerine getirdiğini de belirtti.

Akıllı Vezne Takdir Topladı
          Akıllı vezne sistemi vatandaşlardan da takdir topladı. Hizmetlerin vatandaşların ayağına gitmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden bazı vatandaşlar: ?Artık belediye içerisinde sıra beklemeden, sıkıntısız bir şekilde, istediğimiz saatte gidip işlemlerimizi yapabiliyoruz. Bunun için Karaman Belediyesi?ne teşekkür ederiz? dediler.


 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 21.11.2014 14:57
Okunma Sayısı : 5530
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi