BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI'NIN 19 MAYIS MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI'NIN 19 MAYIS MESAJI

  • 146
BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI'NIN 19 MAYIS MESAJI
Font size:
Yazdır

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi; vatan ve bayrak sevgisini her türlü değerin üstünde gören Türk Milleti’nin, yurdun dört bir tarafında bağımsızlık meşalesini yaktığı hikâyesinin ilk adımıdır. Ülkenin kaderini değiştiren ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günün gençlere armağan edilmesi de ayrı bir anlam ifade etmektedir.
Sevgili gençlerimiz, bu büyük mirasın en değerli emanetçileridir. Sizlerin enerjisi, heyecanı ve idealleri ülkemizi ve cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak en önemli güçtür. Bu doğrultuda, gençlerimize yürekten inandığımı belirterek; aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 

YUKARI
Hızlı Erişim