ANASAYFA   İLETİŞİM

 

                                                                                                  T.C.

                                                                      KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

Sayın Bina Yöneticisi;

          18 Kasım 2008 tarih ve 27058 sayılı Resmi Gazete?de yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği ve 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazete?de Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümlerine göre bina yöneticisi, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin tam olarak sağlanması amacı ile gerek kullanım hatalarından, gerekse harici müdahalelerden meydana gelebilecek tehlikelerin önlenmesi için asansörleri yılda en az bir kere kontrolünü yaptırmaktan sorumludur. Yine aynı yönetmelikte, Belediyeler,  sınırları içerisindeki her asansörün yılda bir kez A tipi Muayene Kuruluşu tarafından kontrol edilmesini sağlamaktan ve yıllık kontrolün yapılıp yapılmadığını denetlemekten sorumlu kılınmıştır.

          Belediyemiz, bu nedenle ilçe sınırımız içinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrolünü, anılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde, 23.02.2016 tarihine kadar gerçekleştirmek üzere akredite A tipi Muayene Kuruluşu olan KONTEST Mühendislik Mak. İnş. Gıda. Hay. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile bir protokol imzalamıştır. Yapılan protokolde asansör yıllık kontrol bedeli 118,00 TL (KDV Dâhil) olarak belirlenmiştir.

          Binanızda bulunan asansörün/asansörlerin yıllık kontrolünü gerçekleştirmek üzere yakalarında tanıtım kartları olan KONTEST Mühendislik Mak. İnş. Gıda. Hay. San. ve Tic. Ltd. Şti. muayene personeli tarafından yıllık kontrole ilişkin muayene hizmeti bakımcı firma personeli nezaretinde gerçekleştirecektir. Kontrol çalışmaları sırasında muayene personeline yardımcı olmanızı, kontrol sonrası raporlarınızı alarak, raporda belirtilen eksik ve hataları gidermenizi, binanızdaki asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamanızı bekliyoruz.

          Asansörün/Asansörlerin kontrolü sonucunda hazırlanan raporun, aşağıda iletişim bilgisi verilen KONTEST Mühendislik Mak. İnş. Gıda. Hay. San. ve Tic. Ltd. Şti.?ndan alınması zorunludur. Anılan Yönetmelik, bu raporda asansöre ilişkin can ve mal güvenliğini ilgilendiren eksik ve hatalar varsa giderilmesini zorunlu kılmakta ve giderilene dek asansörün işletilmesine izin vermemektedir.

          Anılan yönetmelik gereği yapılacak Asansörlerin Yıllık Kontrolleri hizmetinin yerine getirilmesinde göstereceğiniz duyarlılık ve işbirliği için şimdiden teşekkür eder, sağlık ve esenlikler dilerim.

 

Saygılarımla,

 

 

                                                                                                                                                             ,

İletişim Bilgileri: KONTEST Mühendislik Mak. İnş. Gıda. Hay. San. ve Tic. Ltd. Şti.

                              Asansör Kontrol Merkezi Karaman İrtibat Bürosu

Adres                  : Mansurdede mah. 72. sk. Akyapı İş Merkezi No: 2 / 4 - KARAMAN

Tel                       : (0 338) 213 88 77

Cep                     : 0 505 887 47 20 (Mehmet KILIÇARSLAN / Makine Müh.)

 
 

© 2012 Karaman Belediyesi