ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
15 BİN KİŞİLİK STADYUM PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

        
Karaman Belediyesi ve Gençlik Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "15 Bin Kişilik Stadyum Projesi" için projelendirme çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ve proje ekibiyle stadyumun yapılacağı alan üzerinde incelemelerde bulundu.

        
Karaman'a yeni yapılması planlanan 15 bin kişilik stadyumla ilgili geçtiğimiz aylarda, projenin uygulanacağı belediyeye ait olan 57 bin metrekarelik arazi yapılan protokolle Gençlik Spor Bakanlığına devredilmişti. Stadyumun yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, projelendirme çalışmalarının başladığı müjdesini verdi.

        
Başkan Çalışkan; "Yeni Stadyum Türkiye'deki Modern Stadyumlar Arasına Girecek"
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Projelendirme çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Başkan Çalışkan: "Karaman'ımız için son derece önemli bu mega proje  2016 yılının ilk çeyreğinde ihale edilecek. İhalenin sonuçlanmasının hemen ardından yeni stadyumun temelini atacağız. Karaman'da yaklaşık 80-100 milyon liralık mega bir projeyi hayata geçiriyoruz. Stadyum projesi çalışmalarının tamamlanması ile kentimiz 15 bin kişilik son derece fonksiyonel bir stadyuma kavuşacak. 57 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan stadyum içerisinde futbol sahasının yanı sıra, bireysel sporların yapılabileceği salonlar, alış-veriş konseptleri, toplantı ve seminerlerin yapılabileceği salonlar bulunacak. Türkiye'de bulunan modern stadyumlar arasına girecek bir stadyumu Karaman'a kazandıracağız. Bu yatırımla Karaman'da spora büyük katkı sağlamış olacağız" 


 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 11.11.2015 14:38
Okunma Sayısı : 5584
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi